Edinburgh College of Art

Edinburgh College of Art, lisans, lisansüstü ve arastirma derecesine programlari sunan, Avrupa’nin en basarili sanat okullarindan biri olarak güçlü bir uluslararasi konuma sahip. Okul, yaraticiligi, ögrenci dostu personeli, ödüller ve basarilara sahip sicili ile ve ayni zamanda Edinburgh gibi güzel bir sehrin kalbinde çarpici konumu için bilinir.

1907 yilinda kurulan ve 18. yüzyila kadar uzanan bir geçmise sahip bu okul, 1 Agustos 2011 tarihinde Edinburgh Üniversitesi ile birleserek yeni bir döneme girdi. Her iki kurumda yüksek akademik standartlari ve uluslararasi itibarina paylasmakta olup ve bu birlesme ile ögrenme, ögretme ve arastirma için ek heyecan veren firsatlar sunuyor. Kolej simdi üniversitenin Sanat, Kültür ve çevresini kendi bünyesinde olusturmak için yeni Edinburgh College of Art’i Edinburgh üniversitesi ile birlestiriyor. Edinburgh College of Art, Avrupa’nin en basarili sanat okullarindan biri olarak uluslararasi bir üne sahiptir. Biz ögrenciler ve personel için yüksek kaliteli bir deneyim sunan bir itibar kazandik ve bunu destekleyici ve ayni zamanda zorlu bir ögrenme ortami saglayarak yapmaktayiz. Okul, yaraticiligi, ögrenci dostu personeli, ödüller ve basarilara sahip sicili ile ve ayni zamanda Edinburgh gibi güzel bir sehrin kalbinde çarpici konumu için bilinir.

Bizim tesislerimiz mükemmeldir ve sürekli yön veren ve bizim egitimimizi yenileyen fikirler ise daha da önemlidir. Uluslararasi üne sahip birçok – Personelimizden sanatçilar, tasarimcilar, mimarlar, küratörler ve yazarlar vardir. Üniversitenin mezunlari kariyerlerini olaganüstü bir genislige tasinmaktadir ve Iskoçya, Ingiltere ve diger birçok ülkede, sosyal, kültürel ve ekonomik hayata gerçek bir katki yapmaktadirlar.

Edinburgh College of Art artik uluslararasi dünyanin önde gelen akademik kurumlarindan biri olarak taninan, Edinburgh Üniversitesi ile birlesmesi ile yeni bir döneme girmistir. Okulun Sanat Üniversitesi, Kültür ve Çevre ile harmanlanmasi, bu okulda egitimin, yeni ve güçlendirilmis Koleji’nde sanat, tasarim, mimari ve peyzaj mimari, sanat ve müzik tarihinin olusacaktir.

Kolej ve Üniversite Ingiltere, Avrupa ve dünya çapinda en yüksek kalitede ögrencileri çekmektedir. Ögrenciler burada okumak istiyorum ve uygulamalar son yillarda önemli ölçüde artmaya devam etmistir. Yurtdisindan gelen ögrencilerin önemli bir sayida olmasindan dolayi, gerçek anlamda uluslararasi bir atmosfere sahiptir. 140 farkli ülkeden Üniversitesi ögrenci toplulugu temsil edilmektedir. Edinburgh içinde, canli, yaratici ve kültürel çevre için kutlanan bir sehirde dünya çapinda kaynaklara erisimle, arastirma ve çalisma için benzersiz bir ortam bulabilirsiniz. Biz bunlara katilacaginizi umuyoruz.

Get 100% Free AdviceClick here for Special Offers