تحصیل در بریستول

بريستول بزرگترين شهر جنوب غر بي ا نگلستا ن است كه در فاصله 185 مايلي غرب لندن واقع شده است. اين شهر مركز استانDevon مي باشد كه يكي از شهرهاي مهم اقتصادي – تجاري انگلستان است. بريستول شهري توريستي و دانشگاهي است كه فعاليت آن بيشتر جنبه خدماتي دارد.

اكثريت مسلمانان مقيم بريستول پاكستاني الاصل مي باشند و در محله Easton و Totterdown زندگي ميكنند.

در شكل همراه شماره يك، موقعيت بريستول در جنوب غرب انگلستان نشان داده شده است. در شكل شماره 2، محل دانشگاه، اداره خوابگاه دانشگاه و ترمينال اتوبوسهاي بين شهري(Coach Station) در آن مشخص شده است.

 مسكن

از آنجايي كه بريستول شهري خدماتي، دانشگاهي و توريستي است، هزينه اجاره مسكن در اين شهر بالاست و تهيه مسكن مناسب بسيار مشكل است.

بنابر اين توصيه مي شود دانشجويان قبل از اعزام با اداره خوابگاه دانشگاه(Accommodation Office) مكاتبه نمايند و نسبت به درخواست خوابگاه مجردي و متأهلي اقدام نمايند. تا در هنگام ورود به اين شهر با مشكل مواجه نشوند. لازم به ذكر است كه اجاره آپارتمانهاي دانشگاه براي يك زوج از400 تا 420 پوند در ماه مي باشد.

مراكز خريد مواد غذايي

چند ين فروشگاه قصابي در بريستول وجود دارند كه گوشت و مواد غذايي حلال به مسلمانان عرضه مي كنند. عمده ترين اين مراكز در مناطق Easton و Totterdown قرار دارند. قصابي پاك(Pak Bucher) يكي از معروفترين قصابي هايي است كه دانشجويان ايراني از آنجا گوشت حلال تهيه مي كنند.

براي خريد ساير مواد غذايي مي توان به فروشگاه هاي زنجيره اي Sainsbury, Tesco, Asda, Summerfield كه عمد تا درحول و حوش مركز شهر قرار گرفته اند مراجعه كرد. فروشگاه هاي ارزان نظير Aldi و Lidle نسبتا از مركز شهر فاصله زيادي دارند. جهت تهيه پوشاك با قيمت مناسب، فروشگاههاي Matalan وPrimark توصيه مي شوند.

مدرسه ايراني

در بريستول مدرسه ايراني وجود ندارد و به آن دسته از دانشجويان كه فرزندانشان در مقطع راهنمايي درس مي خوانند توصيه مي شود حتي الامكان از گرفتن پذيرش از دانشگاه بريستول خودداري نمايند. براي دوره ابتدايي هر ساله امتحانات متفرقه با اعزام نماينده اي از مدرسه ايراني برگزار ميشوند. 4 – مسافرت از لندن به بريستول

سفر به بریستول

به دليل نزديك بودن بريستول به فرودگاه هيترو لندن، معمولا بليط هواپيما فقط تا فرودگاه هيترو براي دانشجويان صادر مي شود و دانشجويان بايستي خود از فرودگاه به بريستول عزيمت كنند. مناسبترين راه استفاده از اتوبوسهاي بين شهري مي باشد.

بدين منظور پس از رسيدن به فرودگاه هيترو و بعد از تحويل بار و خروج از سالن از طريق راهروهاي زيرزميني كه در فواصل كم با علامت خروج Bus station در آنها مشخص شده است به محل ترمينال اتوبوسها رفته و پس از تهيه بليط به سمت بريستول حركت نماييد.

مدت زمان مسافرت با اتوبوس از فرودگاه به بريستول حدود دو ساعت است. با توجه به اين كه قيمت بليط يك طرفه (Single) با دو طرفه(Return) فقط حدود يك پوند است توصيه مي شود در فرودگاه هيترو بليط رفت و برگشت تهيه شود. چون بليط برگشت تا سه ماه اعتبار دارد و مي توان بعدا از آن استفاده كرد.

چنانچه دانشجويي قصد دارد پس از رسيدن به انگلستان مدتي در لندن توقف نمايد جهت عزيمت به بريستول مي تواند با مراجعه بهVictoria Station با اتوبوس به اين شهر رهسپار گردد.

Get 100% Free AdviceClick here for Special Offers