تحصیل در ادینبورگ

ادينبورو با جمعيتي در حدود 500 هزار نفر،پایتخت اسکاتلند و يك شهر تاريخي است كه مركز سياسي و فرهنگي ايالت اسكاتلند محسوب مي گردد. با تكميل روند استقلال و شروع به كار پارلمان اسكاتلند در ادينبورگ، اين شهر اهميت سياسي بيشتري را در آينده شاهد خواهد بود.

موقعيت فرهنگي و هنري اين شهر آن را به يكي از مهمترين شهرهاي توريستي اروپا مبدل كرده است. به طوري كه در بهار و تابستان هر سال فستيوال هاي بين المللي علمي و هنري در آن برگزار مي گردد، لذا اقتصاد شهر، متأثر از وضعيت توريستي آن مي باشد. سيستم حمل و نقل عمومي شهري از طريق شبكه هاي اتوبوس مرتب و منظم و تميز انجام مي گيرد. به دلايل فوق هزينه زندگي در شهر ادينبورو بالا مي باشد. مردم اين شهر همچون مردم شهرهاي ديگر اسكاتلند خونگرم و مهمان نواز هستند.

مراكز آموزشي و پژوهشي

قديمي ترين دانشگاه شهر ادينبورو، دانشگاه ادينبورواست كه بيش از 500 سال قدمت دارد. دانشمندان معروفي چون آدام اسميت، جيمز وات، چارلز داروين، شرلوك هلمز و… در اين دانشگاه درس خوانده و يا كار كرده اند. دا نشگاه ادينبورو در برخي از رشته هاي علوم، مهندسي، پزشكي و حقوق داراي اعتبار جهاني مي باشد.

دومين دانشگاه اين شهر به نام هريو ت وات(Heriot-watt) است كه عمد تا در رشته هاي علوم و مهندسي متمركز بوده و داراي ارتبا ط قوي با صنعت مي باشد. اين دانشگاه در برخي رشته ها مانند صنعت نفت داراي اعتبار جهاني مي باشد.

سومين دانشگاه نپير(Napier) نام دارد. اين دانشگاه رسما از سال 1990 از حالت كالج به دانشگاه تبديل يافته و پس از آن به سرعت در حال گسترش مي باشد.

علاوه بر دانشگاههاي فوق تعداد زيادي كالج در سطح شهر وجود دارد كه مي توان به دو كالج معتبر تلفورد(Telford college) و استيونسون (Stevenson college) اشاره نمود.

مسافرت از لندن به ادينبورو

در صورت داشتن بليط پرواز به ادينبورو، پس از تحويل گرفتن بار در ترمينال 3 فرودگاه هيترو به سمت ترمينال 1 حركت و از آنجا عازم ادينبورو شويد. ( يك ساعت زمان پرواز ) پس از فرود به فرودگاه ادينبورو مي توانيد از اتوبوسهاي مخصوص فرودگاه ( در صورتي كه بارتان نسبتا كم باشد ) براي رسيدن به مركز شهر و يا تاكسي براي رسيدن به نشاني مورد نظر استفاده كنيد. در صورتي كه قصد مسافرت با قطار را داريد، روزها به ايستگاه كينگزكراس لندن مراجعه و از انجا عازم ادينبورو شويد ( 4-5 ساعت ) شبها در ايستگاه يوستون(Euston) لندن قطارهاي اكسپرس با سرعت بيشتر عازم ادينبورو مي شوند.

چنانچه تمايل به مسافرت با اتوبوس را داريد، روزانه به طور متوسط دو اتوبوس ( صبح و شب ) از ايستگاه (ويكتوريا عازم ادينبورو مي شوند. ( 8-9 ساعت

مناطق خريد مواد غذايي و ميوه

مراكز خريد مواد غذايي عمدتا در مركز شهر و در نزديكي مسجد مركزي در ميدان نيكلسون (Nicolson sq)

قرار دارند كه توسط پاكستانيها اداره مي شوند. جهت خريد ساير اقلام مي توانيد به فروشگاههاي زنجيره اي كه داراي قيمتهاي مناسب هستند مراجعه نماييد. جهت تهيه ميوه نسبتا ارزان مي توانيد به مغازه هاي پاكستاني واقع در)Junction street نزديك حسينيه شيعيان) و يا فروشگاههای زنجیره‌ای Aldi,Lidl, Morrisonsمراجعه نماييد.

متاسفانه در شهر ادينبورو مدرسه ايراني وجود ندارد.

Get 100% Free AdviceClick here for Special Offers